Barnacle Wi-FI Tethering Uygulaması Köklü Telefonlar İçin Wi-Fi Hotspot Yaratıyor

London

Co - Admin
Staff member
Co - Admin
Joined
May 18, 2022
Messages
854
Reaction score
2,605
Awards
5
Dw - Coin
887

[hide]

İnternet paylaşımı, telefonunuzu USB üzerinden bağlayarak telefonunuzun ağ bağlantısını dizüstü bilgisayarlar ve diğer cihazlarla paylaşma işlemidir. Kablosuz bağlantı, aynı bağlantıyı yalnızca kablosuz olarak paylaşıyor. Birçok akıllı telefon önceden yüklenmiş bir uygulama üzerinden ücretli bir hizmet olarak Wi-Fi tethering sunarken, Barnacle Wi-Fi tethering uygulaması bunu ücretsiz olarak yapabilir.

Köklü Telefon gerektirir​

Barnacle uygulamasını Android Market'ten indirebilmenize rağmen , telefonunuz köklenmedikçe uygulamayı başlatamazsınız. (Bu makale telefonunuzun köklenmesiyle ilgili ayrıntılara girmeyecek.)

Çoğu hücre sağlayıcıları bağlantı için ücret alırlar, bu nedenle Barnacle Wi-Fi ipini kullanmak sağlayıcılar tarafından açıkça görünmez. Ayrıca, bağlama işleminin çok fazla veriyi kullanabileceğini de bilmelisiniz. Sınırlı bir veri planına sahip olanların, ek kullanım ücretleri ödemeden önce farkında olmaları gerekmektedir.

Bir bağlantı yapmak​

Uygulamanın yüklendikten ve başlatılmasından sonra, Wi-Fi "ad hoc" ağınızı adlandırır ve istenirse şifreyle güvenli hale getirebilirsiniz. Bu güvenlik, veri planınıza kimlerin erişebileceğini kontrol etmenizi sağlar.

Adlandırılıp güvenli hale getirildikten sonra, ana ekrandaki "Başlat" düğmesine basmak, Wi-Fi sinyalini yayınlayacaktır. Dizüstü bilgisayarınıza, tabletinize veya diğer Wi-Fi özellikli cihazınıza bağlanmak için, mevcut kablosuz ağlar listenizi açın, Wi-Fi şebekesini seçin ve şifreyi girin (etkinse).

Barnacle uygulaması cihazın otomatik olarak bağlanmasına izin verir veya otomatik ilişkilendirme uygulamada etkin değilse, cihazın bağlanmasına izin vermek için "İlişkilendirme" düğmesine basmanız gerekir.

Hız ve Güvenilirlik​

Bağlandıktan sonra dizüstü bilgisayarınız 3G şebekesine telefonunuzdan erişebilecek. Barnacle uygulamasıyla ilişkilendirdiğiniz daha fazla kullanıcı, bağlantı daha yavaş olacaktır. En fazla dört bağlı cihazım vardı ve erişim hızı hala kabul edilebilirdi; ancak aynı anda iki cihazdan büyük bir medya dosyası indirirken indirme hızındaki önemli bir düşüş fark ettim.

Sonuç olarak, bir bağlantı yapmak basittir ve bağlantı hızı, işi yapmak için yeterince hızlıdır.

Güvenilirlik için henüz bir bağlantı kaybetme ile ilgili bir sorunum var. (Ancak, bir Samsung cihazı kullanan kullanıcıların çok sayıda problemi olduğunu okudum.) Sinyal gücü, İnanılmaz'ım üzerindeki Wi-Fi Hot Spot özelliğinden biraz daha zayıf. Sinyal gücünü test ettim ve gücün hızla düşmeye başlamadan önce yaklaşık 40 metre güçlü olduğunu buldum. Şaşırtıcı bir şekilde, sinyal bir duvarla ayrılmış olmasına rağmen yaklaşık 20 fitten iyi çalıştı.

özet​

Muhtemelen bildiğiniz gibi, bir telefonun köklenmesi garantisini geçersiz kılar ve telefonunuzun "tuğlalanması" (veya imha edilmesi) ile sonuçlanabilir. Birçoğu Barnacle Wi-Fi Tethering gibi uygulamalara erişmek için root seçmeyi tercih etse de, birçoğu riski almak istemiyor. Köklenme kişisel bir karardır.

Diğer soru ise Barnacle gibi uygulamaların yasal olup olmadığıdır. Aslında, bu uygulamalar normalde herhangi bir maliyet olmadan ücretlendireceğiniz bir hizmete erişmenizi sağlar. Bu, telefonunuzun Hizmet Şartları’nı ihlal edebilir ve büyük olasılıkla operatörünüz tarafından rahatsız edilebilir. Mutabakat gözükmese de yasa dışı bile olabilir.

Tabletimi internete bağladığımda ve seyahat ederken Barnacle uygulamasını kullanıyorum. Verilerimin kendi ağım üzerinden geçtiğini ve güvenli bir otel ağı olmadığını bilmenin güvenliğini seviyorum. Wi-Fi ağımı her zaman bir parola ile güvence altına alıyorum ve ağ erişimine gerek duymadığım zaman uygulamadan hiç ayrılmıyorum.

Uygulama, kurulum ve bağlantı kurmak için yeterince basittir ve kullanmadığım zamanlarda devre dışı bırakmak, bana başka bir güvenlik seviyesi verir. Android işletim sistemine yönelik binlerce virüs olmasa da, herkesin görmesi için geçici bir ağ yayınlama riskini tercih etmem.

Kısacası, Barnacle Wi-Fi Tethering uygulaması piyasada ücretsiz olarak sunulan bir kaya sağlam ve kullanışlı bir uygulama. Benim için iyi çalışıyor ve ihtiyacım olduğunda işe yarıyor. Uygulamayı reklamsız olarak kullanmak ve widget'ların bir hayranı olmak istiyorsanız, 1,99 ABD doları sürümünü seçin. Bu seçenek aynı özelliklere sahiptir, ancak hiç reklam yoktur.[/hide]
 
Top