Bir Android Fotoğraf Küresi Nedir?

London

Emekli
Dragon Member
Messages
538
Reaction score
854
Dw - Coin
758

[hide]


Android Photo Spheres, steroidler üzerinde panoramik görüntüler. Tüm odanın 360 derecelik görüntülerini, tüm açık hava alanlarını veya her birinin sadece bir bölümünü alabilirsiniz. En iyisi, Photo Spheres'leriniz Google Plus ile uyumludur ve yayınlarda görüntülenecek ve ziyaretçilerin görüntülenmek için kürelerle etkileşimde bulunmasına izin verecektir.

Android, Android Jelly Bean ve daha üstündeki Photo Sphere'i destekliyor. En yeni telefonları ve tabletleri içerir, ancak cihazınızın çalışması için bir gyro sensörüne sahip olması gerekir.

Stok Google Nexus telefonlar , 2012'de Nexus 4 telefonundan başlayarak kutudan Photo Sphere'i destekliyor. Diğer Nexus olmayan Android telefonlar da farklı bir adla devam eden benzer özelliklere sahip olabilir.

Fotoğrafı Yakalamak​

Fotoğraf Küresi çekmek için:

  1. Kamera uygulamasına git. Kamera simgesine dokunun ve üzerine gerilmiş bir panorama ile küçük bir küre gibi görünen öğeyi seçin. Bu Photo Sphere modu.
  2. Kameranızı sabit tutun.
  3. Kameranızı mavi nokta ile hizalamak için bir mesaj görmelisiniz. Ekranın merkeziyle bir sonraki alanın mavi noktasını eşleştirmek için kameranızı yukarı, aşağı, sola veya sağa doğru yatırın. Oraya vardığınızda fotoğraf otomatik olarak kapanacaktır.
  4. Mümkün olduğu kadar çok resim çekmek istediğiniz kadar devam edin ve Fotoğraf Kürenizi tamamlayın.
Çekimler arasında hareket etme eğilimi gösterdiği için insanların fotoğraflarını çekmeye çalışırsanız biraz garip görünebilir. Manzaralar ve iç çekimler en iyi bahisler.

Fotoğrafınızı Google Fotoğraflar veya Google+ ile paylaşın ve yayınınızı görüntülemek için erişimi olan herkes işinizin tadını çıkaracaktır.

hususlar​

Fotoğraf Küreleri 2012 yılında başlatıldı; O zamandan beri, birçok farklı akıllı telefon üreticisi bir çeşit 360 derecelik fotoğrafçılık uygulaması oluşturdu veya teklif etti. Google, iOS için bir sürüm sundu.

Fotoğraf Küreleri, Kamera uygulamasına dahil edildi. Bu nedenle, Google Play Store'dan ayrı bir uygulama indirmeniz gerekmez. Mağazada kendisini "Fotoğraf Küresi" veya ona yakın bir iterasyon olarak faturalayan herhangi bir uygulamaya dikkat edin.

Kullanım Durumları​

Her ne kadar 360 derecelik fotoğrafçılık uygulamaları tüketiciler için havalı bir yenilik olarak pazarlansa da, daha sonra izleyici tarafından ayarlanabilecek bir panoramik görüntü aşağıdakiler için önemli bir iş durumu sunar:

  • Bir odayı gösteren emlakçılar
  • Suç mahallinin dinamiğini yakalayan dedektifler veya diğer araştırmacılar
  • Doğal manzaraları yakalayan sanatçılar
  • Gazeteciler daha sonra referans almak için bir sahneyi ele geçiriyor

uygunluk​

360 derecelik fotoğrafçılık için standart format olmadığından, bir cihaz veya uygulama tarafından çekilen resimler başka herhangi bir cihaz veya uygulama ile tamamen değiştirilemez. Fotoğraf Küreleri - yerel bir Google teklifi olmak - Google ekosistemiyle uyumludur, ancak diğer platformlardaki kilometreniz farklı olabilir.[/hide]
 
Top