DeepWormz Hack Forum'u
DeepWormz Hack Forum'u

New BİTCOİNE YATIRIM NASIL YAPILIR DETAYLI ANLATIM

London

Emekli
titan
LV
0
 
Messages
516
Dw - Coin
741
[hide]
1.Bitcoin cüzdanı oluşturun. Bugün bitcoin alım satımı yeni başlayanlar için hiç olmadığı kadar kolaydır. İlk adım olarak, bitcoin cüzdanı denilen dijital ortama kaydolmalısınız. Adından da anlaşılacağı gibi, cüzdanınız bitcoininizi satın almanızı, saklamanızı ve satmanızı oldukça kolay ve rahat kılan dijital bir hesaptır. Evrensel bir bitcoin çek hesabı gibi düşünebilirsiniz. Ancak, bir çek hesabından farklı olarak, bitcoin cüzdanını başlatmak genellikle bir dakikadan daha az sürer. İşlemler çevrimiçi yapılabilir ve oldukça kolaydır.


2.Banka hesabınızı bitcoin cüzdanınıza bağlayın. Bir cüzdanınız olduğunda, içini bitcoin ile doldurma zamanı gelmiş demektir. Genellikle, bunu yapmak için, bir PayPal hesabı oluştururken veya başka bir çevrimiçi ödeme hizmetine kaydolurken yaptığınız gibi gerçek dünyadaki banka hesabına ilişkin finansal ayrıntıları sağlamanız gerekir. Genellikle, en azından banka hesap numaranıza, hesabın yönlendirme numarasına ve hesapta göründüğü gibi tam adınıza ihtiyacınız olacaktır. Bunları neredeyse her zaman çevrimiçi bankacılık hesabınızda veya kağıt çeklerinizde bulabilirsiniz. Ayrıca, bir telefon numarası gibi bir iletişim bilgisi de girmeniz istenebileceğini unutmayın.

Banka hesabınızı bitcoin cüzdanınıza bağlamak, kişisel güvenliğiniz için çevrimiçi alışveriş yapmaktan daha fazla bir risk oluşturmaz. Neredeyse tüm saygın bitcoin hizmetleri, güvenlik ve şifreleme konusundaki yüksek standartlarının reklamını yapmaktan çekinmez.


3.Banka hesabınızdan para ile BTC satın alabilirsiniz. Banka bilgilerinizi verdikten ve bitcoin servisi tarafından doğrulandıktan sonra, BTC satın almaya başlamak ve cüzdanınıza eklemek oldukça kolaydır. Genellikle, cüzdan sayfanızda "Bitcoin Satın Al" etiketli bir seçenek veya buna benzer bir seçenek olmalıdır - buna tıkladığınızda BTC satın almak için banka hesabınızdan para alan basit bir işlem gerçekleştirmeniz gerekir.

Bitcoin fiyatının günden güne - bazen önemli ölçüde değişebileceğini unutmayın. Bitcoin nispeten yeni bir para birimi olduğu için pazarda tam anlamıyla bir istikrar kazandığı söylenemez.


3.Bitcoini kabul eden yerlerde işlem yapabilirsiniz. Son yıllarda, giderek artan sayıda işletme bitcoini geçerli bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlamıştır. Bu işletmeler hala bir azınlığı temsil etse de, bazı büyük isimler BTC işlemlerine geçişi çoktan yapmıştır. Aşağıda, BTC’yi kabul eden çevrimiçi sağlayıcılardan bazılarını bulabilirsiniz:

Amazon, Wordpress, Overstock.com, Bitcoin.travel, Victoria's Secret, Metro, Zappos...

Piyasaya meraklıysanız (veya şanslıysanız), fiyatı düşük olduğunda BTC satın alarak makul bir şekilde kendiniz için yatırım alanı yaratabilir, daha sonra BTC değeri yüksek olduğunda satış yapabilirsiniz.


4.Bitcoininizi başka bir kullanıcıya satabilirsiniz. Ne yazık ki, bitcoin satmak, onu satın almak kadar kolay değildir. Bitcoinlerinizi paraya çevirmenin ve banka hesabınızdan para almanın kolay bir yolu yoktur. Bunun yerine, parayla (veya farklı hizmetlerle) ödeme yapmak isteyen bir alıcı bulmanız gerekir. Genel olarak, bunu yapmanın en kolay yollarından biri çevrimiçi bir bitcoin pazarına kaydolmaktır. Bir alıcı bulduğunuzda, işlemi web sitesi üzerinden tamamlamalısınız. Aksi takdirde alıcı, işlemlerle doğrudan kendisi ilgilenecektir. Bu yöntemi kullanmak için, genellikle bir satıcı hesabı açmanız ve kimliğinizi, cüzdanınızı oluşturmanız gerekir.

5.Düzenli bir satın alma planı oluşturun. Bitcoine yatırım yapmak konusunda ciddiyseniz, sanal para birimini satın almak için her maaşınızın küçük bir kısmını ayırmak isteyebilirsiniz. Bu, bir kerede büyük bir harcama yapmadan zamanla çok daha fazla bitcoin biriktirmek için iyi ve mantıklı bir yoldur. Birçok bitcoin cüzdan sitesi (örneğin Coinbase gibi) bitcoin satın almak amacıyla düzenli para çekme imkanı sunar. Belirli miktarda para belirtirsiniz ve bu para düzenli aralıklarla hesabınızdan çekilir ve bitcoini otomatik olarak satın almak için kullanılır.


6.Lokal olarak bitcoin satın alabilirsiniz. Paranızı lokal toplulukta tutmak istiyorsanız, yakınınızdaki insanlara satış yapmanıza izin veren bir servis kullanmayı düşünün. Sizi dünyanın herhangi bir yerinden isimsiz çevrimiçi alıcılarla eşleştirmek yerine, belirli siteler size yerel bölgenizdeki satıcıları arama seçeneği sunar. Bu satıcılarla şahsen tanışmayı seçerseniz, çevrimiçi tanıştığınız birisiyle yüz yüze görüşmek için temkinli olun ve öneminizi mutlaka alın.

7.Bir bitcoin yatırım şirketine girebilirsiniz. Doğrudan bitcoin alım satımından "daha az riskli" ilan edilen bir seçenek, doğrudan bir yatırım ajansına para koymaktır. Örneğin, Bitcoin Yatırım Ortaklığı (GBTC), kullanıcıların herhangi bir şirkette olduğu gibi şirkette hisse senedi almalarını ve satmalarını sağlar. Şirket yalnızca bitcoin alım satımında faaliyet gösterdiğinden, şirketin hisse fiyatı doğrudan bitcoin fiyatına bağlıdır. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar bitcoin hesaplarını tek başlarına yönetme sürecinden vazgeçmelerine izin verdiği için bu seçeneği tercih etmektedir.


8. Bitcoin mining yapabilirsiniz. Bitcoinlerin nereden geldiğini merak ettiniz mi? Aslında, yeni bitcoinler "madencilik (mining)" adı verilen karmaşık bir işlemle yaratılıyor. Çok basitleştirilmiş bir ifadeyle, BTC'yi madencilik yaparken, bilgisayarınız karmaşık sorunları çözmek için diğer kullanıcıların bilgisayarlarıyla yarışır. Bilgisayarınız önce sorunu çözdüğünde size bitcoin verilir. Madenciliğin farz edilen faydaları arasında, gerçek dünyadaki hiçbir paranızı kullanmadan, esasen BTC'yi “kendiniz” yaptığınız gerçeği bulunmaktadır. Bununla birlikte, uygulamada, bir bitcoin madencisi olarak rekabet edebilirliğin korunması özel donanımlara önemli yatırımlar içerebilir.[/hide]
 
Top Bottom