New En Kötü Amaçlı Malware Tehditleri ve Kendinizi Nasıl Korur

London

Emekli
Dragon Member
Messages
538
Reaction score
854
Dw - Coin
758
[hide]


Uyandığımda, yaptığım ilk şey akıllı telefonuma ulaşıp geceleyin aldığım e-postaları kontrol etmektir. Kahvaltı sırasında, güncel olayları tabletimle takip ediyorum. İşimde ne zaman kesinti olursa, banka hesabımı online olarak kontrol edip gerekli işlemleri yaparım. Eve döndüğümde, akıllı televizyonumdan film akışı yaparken dizüstü bilgisayarım ve internette birkaç saatliğine ateş açarım .

Eğer benden hoşlanıyorsan, bütün gün internete bağlısın. Bu yüzden cihazlarınızı ve verilerinizi kötü amaçlı yazılımlardan (kötü amaçlı yazılımlardan) korumanız zorunludur. Kötü amaçlı yazılım , kötü niyetli bir amaç ile geliştirilen çok çeşitli yazılım uygulamalarıdır. Yasal yazılımlardan farklı olarak, bilgisayarınıza rızanız olmadan kötü amaçlı yazılım yüklenir. Kötü amaçlı yazılım bilgisayarınıza bir virüs , solucan , Truva atı , mantık bombası , rootkit veya casus yazılım biçiminde tanıtılabilir. Dikkat etmeniz gereken en yeni kötü amaçlı yazılım tehditleri şunlardır:

FBI Virüsü​

FBI Virüs Uyarısı Mesajı
FBI Virüs Uyarısı Mesajı. Tommy Armendariz
FBI Virüsü (aka FBI Moneypack scam), telif hakkı ve İlgili Haklar Hukuku ihlali nedeniyle bilgisayarınızın engellendiğini iddia ederek kendisini resmi bir FBI uyarısı olarak sunan saldırgan bir kötü amaçlı yazılımdır. Bu uyarı, video, müzik ve yazılım gibi telif hakkıyla korunan içeriklerin yasadışı olarak ziyaret edildiğine veya dağıtıldığına inanmanız için sizi kandırmaya çalışır.

Bu kötü virüs, sisteminizi kilitler ve pop-up uyarısını kapatmanın hiçbir yolu yoktur. Amaç, scammers'ın bilgisayarınızın kilidini açmak için 200 dolar ödemeni kandırmasıdır. 200 $ 'ı ödemek ve bu siber suçluları daha fazla desteklemek yerine, FBI virüsünü makinenizden kaldırmak için bu adım adım talimatları uygulayabilirsiniz. Daha "

Firefox Redirect Virüsü​

SearchForMore İstenmeyen Sayfa
SearchForMore - İstenmeyen Sayfa. Tommy Armendariz
Bir Firefox kullanıcısıysanız, Firefox Redirect Virüsüne dikkat edin. Bu zararlı yazılım, Firefox tarayıcınızı istenmeyen sitelere yönlendirir . Ayrıca, arama motoru sonuçlarını değiştirmek ve kötü amaçlı web siteleri yüklemek için tarayıcı ayarlarınızı yeniden yapılandırır. Firefox Redirect Virüs , sisteminizi ek kötü amaçlı yazılımlarla enfekte etmeye çalışır. Daha "

Suspicious.Emit​

Backdoor Trojan Virüsü
Backdoor Trojan Virüsü. Fotoğraf © Jean Backus
Truva atı , bir yardımcı program aracı gibi yararlı bir şey gibi davranarak kimliğini gizleyen, ancak aslında kötü amaçlı bir uygulama olan yürütülebilir bir dosyadır. Suspicious.Emit, uzak bir saldırganın virüslü bilgisayarınıza yetkisiz erişim sağlamasına izin veren ciddi bir arka kapı Truva atıdır . Kötü amaçlı yazılım, algılamayı önlemek için kod enjeksiyon teknikleri kullanır ve virüslü aygıtın kök dizinine bir autorun.inf dosyasını yerleştirir. Bir autorun.inf işletim sistemleri için yürütme yönergeleri içerir. Bu dosyalar temel olarak USB flash sürücüler gibi çıkarılabilir cihazlarda bulunur. Aşağıdaki adımları izleyerek verilerinizi koruyun. Daha "

Sirefef​

Korsan Yazılım
Korsan Yazılım. Fotoğraf © Minnaar Pieters
Sirefef (aka ZeroAccess ) varlığını gizlemek ve sisteminizin güvenlik özelliklerini devre dışı bırakmak için gizli kullanır. Korsan yazılımları ve yazılım lisansını atlamak için kullanılan anahtarlıklar ve çatlaklar gibi yazılım korsanlığını destekleyen diğer programları karşıdan yüklerken bu virüse bulaşmış olabilirsiniz. Sirefef, hassas bilgileri uzak ana bilgisayarlara gönderir ve kendi trafiğinin durdurulmayacağından emin olmak için Windows Defender ve Windows Güvenlik Duvarı'nı durdurmaya çalışır. Daha "

Loyphish​

Kimlik avı dolandırıcılığı
Kimlik avı dolandırıcılığı. Fotoğraf © Jaime A. Heidel

Loyphish , giriş bilgilerinizi çalmak için kullanılan kötü amaçlı bir web sayfası olan bir kimlik avı sayfasıdır. Kendini meşru bir bankacılık web sayfası olarak gizler ve sizi çevrimiçi bir formu doldurma konusunda kandırmaya çalışır. Hassas verilerinizi ilgili bankanıza gönderdiğinizi düşünebilirsiniz, ancak bilgilerinizi gerçek bir saldırgana gönderdiniz. Saldırgan, bankanın yetkili web sitesini ziyaret ettiğinizi düşünmeye ikna etmek için imgeler, logolar ve verim kullanacaktır.

Önemli kötü amaçlı yazılım türlerini anlamak, bilgisayarınızı korumak için araçlar edinme konusunda bilinçli kararlar vermenize yardımcı olabilir. Bu tehditlerin herhangi birinden bulaşmayı önlemek için, güncel bir virüsten koruma yazılımı kullandığınızdan emin olun ve bilgisayarınızda güvenlik duvarınızın etkin olduğundan emin olun. Yüklü yazılımınızın tümü için en son güncellemeleri yüklediğinizden emin olun ve daima işletim sisteminizi güncel tutun. Son olarak, bilinmeyen web sitelerini ziyaret ederken ve e-posta eklerini açarken dikkatli olun[/hide]
 
Top