New Paket Takip Dolandırıcılığı Nasıl Önlenir?

London

Emekli
Dragon Member
Messages
535
Reaction score
681
Dw - Coin
758
[hide]

Çevrimiçi alışveriş sayesinde, yalnızca geniş bir ürün yelpazesine daha fazla erişim elde etmekle kalmaz, çoğu zaman incelemeleri okuyabilme ve diğer alıcılardan bilgi edinme avantajları da vardır. Ve sonra sadece doğrudan kapıya teslim sahip olma kolaylık var - bir spot arayan veya bir özel öğe bulmak için mağazadan mağazaya sürmek zorunda dar alışveriş merkezi park yerlerinde sürüş.

Özellikle tatillerde , birçoğumuz UPS, FedEx ve normal posta servisimizden sevkiyat bekliyoruz. Sonuç olarak, bir paketin teslim edilemez veya reddedildiğini iddia eden sözde kargo dolandırıcılığıyla daha kolay bir şekilde kandırılabiliriz. Kanca bir ek açmanıza veya bir bağlantıyı tıklatmanıza ve böylece bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlara bulaştıracak şekilde kullanılır.

Hatırlanması gereken tek bir ipucu - bir paket teslim edilemezse posta hizmeti, UPS veya FedEx'in sizinle e-posta yoluyla iletişim kurması. Yani böyle bir e-posta alırsanız, hemen bir aldatmaca olduğunu bilmelisiniz. Şüphe duyduğunuzda, eski moda telefon defterinde bir telefon numarası kullanarak doğrudan yerel gönderim mağazasını arayın. Şüpheli bir postayla gönderilen postada asla bir telefon numarası veya adresi kullanmayın.

Gerçek e-postalar değişebilir, ancak bu kargo dolandırıcılığının temaları genellikle tutarlıdır. Gelen kutunuzda görebileceğiniz gönderim dolandırıcılığına bazı örnekler aşağıda verilmiştir.

Örnek bir​

Kurye şirketi, paketinizi adresinize teslim edemedi.
Neden: Gönderim adresindeki hata.
Postaneyi şahsen teslim alabilirsin!
Lütfen dikkat!
Nakliye etiketi bu e-postaya eklenmiştir.
Bu paketi postanemizden almak için lütfen bu etiketi yazdırın.
Lütfen bu e-postayı yanıtlamayın, denetlenmeyen bir posta kutusu.

Örnek iki​

Sayın Müşteri
Paketin geldi.
İzleme # 8Z25EH665303644727'dir ve şu adreste kullanılabilir:
Teşekkür ederim,
Birleşik Parsel Servisi

Örnek Üç​

Değerli müşterimiz.
Paket ev adresinize gönderildi.
Ve 7 iş günü içinde gelecek.
Daha fazla bilgi ve takip numarası aşağıdaki belgeye eklenmiştir.
Teşekkür ederim.
(c) FedEx 1995-2011

Örnek Dört​

Bu mesaj size, alıcının size ait olduğu ve şu anda yolda olduğu bir paketin size bildirilmesi için Camden Jones'un talebi üzerine gönderilmiştir. Paket içeriği, içerik sertifikasyonu amacıyla bir UPS değerlendiricisi tarafından doğrulandı.
İçerik: Apple iPhone 3G S 32GB, 10 adet
Durum: Yeni, kapalı ambalajlarda
Orijinallik: Doğrulandı
Sigortalı değer: $ 2,900,00
Yukarıda belirtilen paket içeriği ve koşulları, UPS tarafından doğru olarak onaylanmıştır. UPS, gerçek içeriğin UPS onaylı tanımla eşleşmediği, sigortalanan değere kadar olan tüm olaylar için her türlü yükümlülüğü üstlenir. Gönderinizin gerçek geçiş durumunu doğrulamak için, aşağıdaki izleme bağlantısına tıklayın veya doğrudan Camden Jones ile iletişime geçin. Güncellemeleri takip etmek için bir gecikme olabileceğini lütfen unutmayın.

Örnek Beş​

Bu E-posta, UPS Müşteri Hizmetlerinden alınmıştır ve güvenlik için her bir Ups E-posta Kullanıcı Hesabı Sahibine gönderiyoruz. Ups l hesaplarının anonim tescili nedeniyle tıkanıklıklar yaşıyoruz, bu yüzden bazı Ups hesaplarını kapatıyoruz ve hesabınız silinecek olanlar arasındaydı. Bu e-postayı size gönderiyoruz, böylece bu hesabı kullanmaya devam etmek isteyip istemediğinizi doğrulayabilir ve bize bildirebilirsiniz. Hala ilgileniyorsanız lütfen aşağıdaki alanı doldurarak hesabınızı onaylayın. Hesabınızı doğrulamak için Kullanıcı adınız, şifreniz, doğum tarihiniz ve ülke bilgileriniz gerekli olacaktır.
Tüm Ups kullanıcılarındaki tıkanıklık ve kullanılmayan Ups Hesaplarının kaldırılması nedeniyle, Ups kullanılmayan tüm Hesapları kapatır, Yanıt düğmesine veya hesabınıza tıkladıktan sonra aşağıdaki Giriş Bilgilerinizi doldurarak E-postanızı onaylamanız gerekir. güvenlik nedeniyle 24 saat içinde askıya alınacaktır.
* Kullanıcı adı :................................
* Parola :..............................
* E :.....................
* Hesap numarası :.......................
* Ülke veya bölge :..........
Sayfadaki talimatları uyguladıktan sonra, hesabınız kesintiye uğramamış ve normal şekilde devam edecektir.

Bu istek için gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.
Uyarı!!! Bu uyarıyı aldıktan sonraki iki hafta içinde hesabını güncellemeyi reddeden hesap sahibi, hesabını kalıcı olarak kaybedecektir.[/hide]
 
Top