New Trojan: Bu bir virüs mü?

London

Emekli
Dragon Member
Messages
538
Reaction score
869
Dw - Coin
758
[hide]
Tanım: Bir Truva atı, kendi kendine yeten, kötü niyetli bir programdır - yani, bilgisayarınıza kötü bir şey yapan bir yazılım kodudur. Çoğalmaz (bir solucan olarak) ve başka dosyaları da (virüs olarak) enfekte etmez. Ancak, Truva atları genellikle virüs ve solucanlarla birlikte gruplandırılırlar, çünkü aynı tür zararlı etkiye sahip olabilirler.

Eski Truva atlarının birçoğu, 1999'un ikinci bölümünde Yahoo ve eBay tarafından mağdur edilenler gibi dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırılarını başlatmak için kullanıldı. Bugün, Truva atları çoğunlukla arka kapıya erişim sağlamak için kullanılıyor - uzaktan , surreptit erişim - bilgisayara.

Uzak erişim Truva atları (RAT), arka kapı Truva atları (arka kapılar), IRC Trojans (IRCbots) ve keylogger'lar da dahil olmak üzere birçok farklı türde Truva atı bulunmaktadır. Bu farklı özelliklerin çoğu tek bir Truvada kullanılabilir. Örneğin, bir arka kapı olarak da çalışan bir keylogger genellikle bir oyun hacki olarak gizlenmiş olabilir. IRC Truva atları genellikle, botnet olarak bilinen virüslü bilgisayar koleksiyonlarını oluşturmak için arka kapılar ve RAT'ler ile birleştirilir.

Olarak da bilinir: Truva atı[/hide]
 
Top